+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Kalça Büyütme (Brezilya Popo Kaldırma)

Kalça Büyütme (Brezilya Popo Kaldırma)

Kalça büyütme, popo kaldırma veya Brezilya popo kaldırma, kalçanın şeklini güzelleştirmek için yapılan plastik bir ameliyattır. Tedavi planına ve tekniğine göre farklı isimler kullanılır.

Temel amaç, kalçayı dikleştirmek ve hastanın vücut oranına uygun yeni bir şekil vermektir. Uygulanabilecek farklı teknikler vardır ve genellikle bu ameliyat tüm dünyada Brezilya popo estetiği adı ile popüler olmuştur.

Teknikler nelerdir ve kimlere sahip olabilir?

 • Zayıf olanlar ve yuvarlak şekilli kalçaları olmayanlar popo kaldırma yaptırabilirler. Zayıf bir hastadan fazla yağ alınması mümkün olmadığından, yeni bir şekil vermek için kalçaya implant yerleştirilerek yapılacaktır.
 • Önemli miktarda kilo verenler kalça çevresinde ve uyluk içlerinde sarkmalar yaşayabilir. Bu durumda sarkan derinin kaldırılması mümkündür.
 • Bir hastanın uyluk ve göbek çevresinde yeterince fazla yağ varsa, şişirmek için onu çıkarmak ve kalçaya geri enjekte etmek mümkündür. Bu sayede hasta hem daha ince bir göbeğe hem de daha yuvarlak kalçalara kavuşur.

En popüler teknik, kadınların çoğunun hamilelikten sonra göbek ve bel çevresinde fazla yağ olması nedeniyle bahsedilen son tekniktir.

Dermal dolgu maddesi ile kalça büyütme

Yağ enjeksiyonu ile dolgu maddelerini birleştirmek mümkündür. Bu şekilde Kardashian Butt olarak bilinen görünüme kavuşulabilir. Uzun vadede, dolgu maddelerinin bir kısmının hasta tarafından çözülme olasılığı yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Yağ enjeksiyonu ile Brezilya tipi popo kaldırma

Son zamanlarda kadınlar arasında en popüler ameliyatlar haline geldi. Karın, uyluk ve belden fazla yağ alınır ve özel bir işleme makinesinden geçtikten sonra tekrar popoya enjekte edilir. Kalıcı olacak yağ miktarı hastanın metabolizmasına, yaşına, yaşam tarzına ve beslenme alışkanlıklarına bağlıdır. Genellikle enjekte edilen yağın en az% 50’si kalıcı kalır. Hastanın kilosunu belli bir seviyede tutması ve çok fazla değişmemesi önemle tavsiye edilir. Genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Operasyondan sonra 2 hafta kompresyon korsesi giyilmelidir.

Silikon implantlarla popo kaldırma

Hastanın alınacak kadar fazla yağı yoksa kalçayı büyütmek için silikon implantlar tercih edilebilir. Popo yanakları arasına küçük kesiler yapılır. Silikon implantlar, meme implantlarından daha serttir. Kas dokusu altına yerleştirildiği için dokunarak hissedilemez. Kuyruk sokumunda iki popo parçası arasında kesi yapıldığından daha sonra iz görülmez. Yerleştirilen implantlar oldukça gelişmiş malzemelerdir ve ömür boyu dayanabilir. Yapılan araştırmalara göre herhangi bir komplikasyona veya yan etkiye neden olmamaktadır. Genel anestezi altında yapılır ve 3-4 saat sürer. Hasta 5 gün sonra normal yaşantısına dönebilir

Popo estetiğinden sonra

 • 1 gece hastanede yatmak gereklidir.
 • Hastanın ameliyattan hemen sonra kompresyon korse giymesi gerekmektedir. Şişlik, ödem oluşmaması ve cilt uyumuna yardımcı olması için 3-4 hafta takılması önerilir.
 • Popo büyütme ameliyatı sonrasında vücudunuzu hareket ettirmede zorluk çekmeniz çok normaldir. Hafif ağrı ve sızı olabilir ancak cerrahınız sizin için ağrı kesici reçete edecektir.
 • Alt kalçalarda kesiler yapılmadığı için oturmak sorun olmayacaktır.
 • BBL ameliyatı sonrası şişlik ve morlukların olması çok normaldir ve bir ay içinde her şey normale dönecektir.
 • Ameliyattan sonra 3 hafta spor yapmaktan kaçınmalısınız. Bu arada sorunsuz yürüyebiliyorsunuz.
 • Cerrah çoğu zaman eriyebilir sütürler kullanır. Bu nedenle dikiş alma randevunuz olmayacaktır.
 • Popo dikleştirme ameliyatından 3 gün sonra banyo yapabilirsiniz.