+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal, erkeklerin görünümünde büyük rol oynar. Saç ekimi prosedürlerindeki başarının bir sonucu olarak oldukça popüler hale gelmiştir. Yamalı bir sakalın yoğunluğunu arttırmak veya dolgun bir sakal sağlamak için yapılabilir.

Sakal olmamasının genetik, fiziksel travmalar, yara izleri veya yanma gibi çok sayıda nedeni olabilir. Bu sorunlar için sakal ekimi kalıcı bir çözümdür.

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Tıbbi protokol, saç ekimi prosedürü ile aynıdır. Donör bölgenizden (kulaklarınızın arasındaki alan, oksipital de denir) belirli miktarda folikül çıkarılır ve önceden tasarlanmış sakal veya bıyık bölgesine yerleştirilir. Köklerin tek tek çıkarılması ve implantasyonundan oluşan FUE yönteminden yararlanılır. Başın arkasındaki saçlar sakala benzer, bu da başarılı bir doğal sonuç sağlar.

İşlemin kesi (kanal) kısmı çok önemlidir. Kesiler orijinal sakalı taklit eden açı ve yönde yapılır, böylelikle hasta doğal görünümlü bir sakala sahip olabilir.

Greft sayısı gerçek durumunuza bağlıdır. Daha yoğun olması gereken yamalı bir sakalınız varsa 1000-1500 civarında greft yeterli olabilirken, tam bir sakal sağlamak için 4000-5000 greft gerekebilir.

Sakal ekimi sonrası süreç nasıldır?

Saç ekimi ile hemen hemen aynıdır. İzlenmesi gereken birkaç önemli adım var. Yeni ekilen greftleri korumak için 3 gün yüz ifadelerinden kaçınmalı, sıvı veya yumuşak yiyecekler tüketmeye çalışmalısınız. Sırt üstü yatmanız da çok önemlidir, bu nedenle greftler yerinden çıkmaz.

Bir diğer önemli husus ise medikal ekibimiz tarafından tüm detayları ile size anlatılacak olan 10 günlük sakalınızın özel yıkama rejimidir.

İyileşme sürecinde ekilen sakalın kesilmesi veya kısaltılması hasara neden olabileceğinden önerilmez. Genellikle bu süreç 3 ila 6 ay sürer, ancak sakalınızı tıraş etmek veya düzeltmek isteyip istemediğiniz konusunda doktorunuza danışmaktan çekinmeyiniz. Bakım sonrası için önemli adımları takip ederseniz, kolayca başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.