+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

DHI Saç Ekimi

DHI yöntemi Implanter Pen veya CHOI saç ekimi gibi farklı isimlerle görülebilmektedir. İlk olarak Kore Ulusal Üniversitesinde geliştirildi. Direkt saç ekimi, isminden de anlaşılacağı üzere, alınan greftlerin önceden kesiler (kanallar) yapılmadan direkt olarak alıcı alana ekilmesinden ibarettir. Bazı klinikler bunu FUE’den farklı bir teknik olarak gösterse de öyle değildir. Çünkü FUE bir ekstraksiyon yöntemi olduğundan ve DHI saç ekiminde greftleri çıkarmak için de kullanılmaktadır. Sadece implanter / CHOI kalemleri kullanarak implantasyon şeklini değiştirir.

DHI nasıl yapılır?

FUE yöntemi ile saç kökleri alınır ve ardından her greft, alıcı alana ekilmek üzere implanter / choi pen içerisine yerleştirilir.

DHI tekniğinin en büyük avantajı, kesi (kanal) ve implantasyon gibi iki ayrı aşamaya gerek olmamasıdır. İmplanter kaleminin keskin ucu sayesinde greftler direkt olarak alıcı bölgeye ekilmektedir.

İmplanter kalemlerin çapları 0,6-1,0 mm’dir. Uçları keskin ve silindir şeklindedir. İmplantasyonu gerçekleştiren uzman, temel olarak kalemin ucunu kafa derisine sokar ve ardından grefti cilde itmek için kalemin arkasına bastırır.