+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Yüz Germe

Yüz germe

Yaşla birlikte yüzde belirli değişiklikler olur. Yaşlanmanın yanı sıra güneş ışığı ve yerçekimi yüz bölgesinde büyük rol oynar. Kas gerginliğinin azalması nedeniyle özellikle çene ve boyun bölgesinde kas ve cilt sarkmaları meydana gelebilir. Cilt kurur ve parlaklığını kaybeder, gevşer ve daha fazla kırışıklık ile sarkık bir görünüm kazanmaya başlar. Kolajen üretimi azaldıkça cilt elastikiyetini kaybeder. Özellikle uzun süre güneşe maruz kalan yüz kısımları daha fazla yaşlanma eğilimindedir.

Tüm bu etkiler sizi daha yaşlı gösterebilir. Yüz germe işlemi ile daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt ile genç görünüme yeniden kavuşmanız mümkündür.

Ameliyatsız Yüz Germe

Son teknolojik gelişmeler sayesinde birçok ameliyatsız yüz germe cihazı geliştirilmiştir. Bu konudaki en önemli şey beklentiniz ve gerçek durumunuzdur. Tek seansta en iyi sonucu veren yöntem HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) tedavisidir. Diğer yöntemlerin birkaç seans uygulanması gerekirken, HIFU tekniği ile tek seansta büyük bir ilerleme görmek mümkündür.

Herhangi bir anesteziye ihtiyaç duymadan kolaylıkla yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyatsız bir yüz germe işleminden sonra farkı görmek mümkündür ancak tam sonucu alabilmek için hastanın 30-45 gün beklemesi gerekir. Kalıcılığı kişiye bağlıdır ancak genel olarak elde edilen sonuçlar 1-2 yıl kalır.

Ameliyatsız yüz germe işlemi Dermatoloğumuz Dr.Öyku Çelen tarafından yapılır ve işlemden sonra aynı gün veya 1 gün içinde ülkenize geri dönmeniz mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe işlemi ile hastaların gerçekten çok iyi sonuçlar elde edebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz ancak bu “cerrahi yüz germe” ile karıştırılmamalıdır.
Ameliyat ve anesteziden korkanlar için en iyi yöntem HIFU yüz germe işlemidir.

Mini Yüz Germe Ameliyatı

Cilt kaldırma kesileri saçlı derinin belirli bir bölümünde yapılacak şekilde sınırlı ise Mini Yüz Germe denir. Bu işlemin avantajı yara izi olasılığını sınırlamak ve iyileşme sürecini kısaltmaktır. Bu yöntem genellikle 40-50 yaş arası, ağız ve çene çevresinde fazla deri bulunmayan kişilere önerilir. Son zamanlarda endoskopik orta yüz germe prosedürleri sayesinde mini yüz germe ameliyatı daha az popüler hale geldi.

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Endoskopik orta yüz germe veya yanak kaldırma, sarkık yanakları kaldırabilen, burun oluklarını yumuşatan ve dudaklarınızın köşelerini yukarı çeken bir işlemdir. Gözlerin alt kısmında küçük bir kesi ile veya kafa derisinden endoskopik olarak yapılabilir.

40-55 yaş arası hastalarla uyumludur . Genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer.

Tam Yüz Germe

Öncelikle kulakların çevresine bir kesi yapılır ve saç çizgisine kadar devam edilir. Çene altına da küçük bir kesi yapılarak fazla yağların alınması ve kasların sıkılaşması sağlanır. Kulak çevresindeki kesilerden derin doku gerilerek boyun altında sling etkisi yaratılır. Bu tip yüz germe , genellikle 55-60 yaşlarında, boyun çevresinde ileri derecede sarkma olan kişiler için idealdir . Genel anestezi altında yapılır ve toplamda ortalama 2 saat sürer.

Facelift işlemi nasıl yapılır?

Şakaklardaki saç çizgisinde bir kesi başlar, kulak çevresinde devam eder ve alt kafa derisinde son bulur. Cildin sarkmasına neden olan kasların etrafını örten yumuşak dokular kaldırılır ve fazla deri alınır. Ağız çevresindeki derin kırışıklıklar gerilir. Genel anestezi altında yapılır. Blefaroplasti veya boyun germe işlemlerini aynı seansta yapmak da mümkündür, bu da süreyi toplamda 4 saatten 7 saate kadar uzatacaktır.