+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Mide Balonu

Mide Balonu

Mide Balonu (Intragastrik Balon olarak da bilinir), Obezite için son tedavilerden biridir.

Mide Balonu genellikle Morbid Obez kişilerde cerrahi müdahale riskini azaltmak için kullanılır. Bu yöntemle midenin bir kısmının bir balonla doldurulması açlığı bastırmaktır. Çoğunlukla VKİ 27-35kg / m2 arasında olanlar ve şeker hastalığı gibi ek hastalığı olmayanlar için tercih edilmektedir.

3 çeşit Mide Balonu vardır

  • 4 Aylık (Elipse Mide Balonu)
  • 6 ay
  • 12 ay

Elipse ™ Mide Balonu

Elipse Mide Balonu balonların son hali olup sadece 4 ay sürmektedir. Elipse Mide Hapı olarak da bilinir ve herhangi bir endoskopi gerektirmez, yutarak uygulanır.
Tıpkı diğer mide balonları gibi daha az yemekle doymanızı sağlar. Ayrıca sindirim sürecini uzatır, böylece normalden daha geç aç hissedersiniz.
Kilo vermek için kolayca bir diyet rejimi izlemenizi sağlar.

Elipse ™ Mide Balonu prosedürü nasıl yapılır?

Elipse Mide Balonu herhangi bir anestezi, endoskopi veya cerrahi müdahale gerektirmeyen mide balonu tedavisinin tek yoludur .

Hapın içine sıkılan bir balon su ile yutulur. Karın röntgeni ile mideye indiği doğrulandıktan sonra 550 Ml’ye kadar solüsyonla doldurulur. Sonunda mide içindeki sıvının içinden aktığı ince tüp ağızdan alınır.

Bu işlem sırasında ne anestezi ne de endoskopi gerekmez. Tüm işlemler toplamda yaklaşık 20 dakika sürer.

Balon mide içinde 16 hafta kalır. 16 hafta sonra tahliye kapağı doğal olarak çözülür ve balonun içindeki sıvı doğal olarak dışarı atılır. Bu boşaltım sürecinde herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek yoktur.

Elipse ™ Mide Balonunun avantajları nelerdir?

  • Elipse mide balonu güvenlidir . Ameliyatsız bir tedavi olduğu için olası komplikasyonlar veya ameliyat sonrası iyileşme süreci konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Anestezi yok: Anestezi yaptırmaktan korkanlar veya anestezi alamayanlar için ideal yoldur.
  • Endoskopi yok: Elipse  mide balonu su ile yutulur ve endoskopi gerektirmez.
  • Ekstra müdahale yok: Diğer mide balonu türlerinde, balonun mideden endoskopi ile çıkarılması gerekir. Elipse  mide balonu midede çözüldükten sonra dışarı atılır.
  • Diğer mide balonu türleriyle karşılaştırıldığında, Elipse  en az komplikasyon şansına sahiptir. Mide balonunun diğer versiyonlarında, komplikasyon yüzdesi% 20’ye kadar çıkabilir ve bazı durumlarda çıkarılması gerekirken, bu oran Elipse  ile % 1,49’dur .

Elipse ™ Mide Balonu kimler için uygundur?

Diğer mide balonu türlerine uygun olanlar tarafından tercih edilebilir . Tek farkı uygulama kolaylığıdır. Çoğunlukla anesteziden korkanlar veya anestezi yaptıramayanlar tarafından tercih edilmektedir. Anestezi sorunları nedeniyle ameliyatlarını iptal eden hasta sayısı sanıldığından daha fazla. Ayrıca doğal olarak eridiği için endoskopinin çıkarılmasına gerek yoktur. Bu nedenle hasta bir değil iki kez anesteziden kaçınır.

Elipse Mide Balonu ile ne kadar kilo verebilirsiniz?

Elipse ™ Mide Balonunu tercih eden hastaların tüm araştırmaları ve sonuçları bize 4 ayda 13-15 kg civarında kaybetmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Elipse Mide Balonunun yanı sıra, eğer hasta bir diyetisyen öngörüsü ile diyet rejimi uygularsa 25-30kg’a kadar kaybedebilir .