+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

i-Lasik

i-Lasik

Prosedür, korneanızdaki kusurları düzeltmek için korneanızı yeniden şekillendirmek için kullanılan bir excimer lazer içerir. Esasen bu gibi durumlarda:

  • İleri astigmat
  • Korneal abberasyonlar (Aberasyon, kırılma bileşenlerinin düzensizlikleriyle bir gözden geçtiğinde bir ışık dalgası tarafından elde edilen bir bozulmadır)
  • Önceki Lasik prosedüründen sonra hala görme sorunları yaşıyorsanız
  • Önceki katarakt veya kornea ameliyatları

Astigmat tedavisinde i-Lasik

İleri astigmat ve kornea aberasyonlarında standart LASIK tedavisi, işlem sonrası görme kalitesinde kayba neden olabilir.

Günümüzde Wavefront teknolojisi sayesinde bu sapmaları analiz etmek ve tüm analiz detaylarını lazer cihazına iletmek mümkündür.

Bu şekilde i-LASIK ile hem asgitmatizm ve kornea aberasyonu gibi görme problemlerini hem de genel görme kalitesini tedavi etmek mümkündür.

Wavefront

Wavefront, görme kalitesini standart bir lazer tedavisinden daha iyi artırmayı amaçlayan özel (kişiye özel) bir tedavi tekniğidir. Göze belirli ışık dalgaları gönderilir ve retinadan yansır. Bu yansıma ile tedavi planlanabilir. Bu şekilde miyopi, hipermetropi ve astigmatın yanı sıra görme kaybına neden olabilecek başka unsurlar olup olmadığını tespit etmek için gözünüz bir bütün olarak analiz edilebilir. Standart lazer tedavisi ile tespit edilemeyen “gizli” sorunları çözmemize olanak sağlar.

Tüm kornea aberasyonlarını ortadan kaldırmak için korneanın yeniden şekillendirilmesi, hastanın daha iyi bir çözünürlük ve daha iyi kontrast hissine sahip olmasını sağlar. Bu sayede hasta gözünden “maksimum performans” elde edebilir.

i-Lasik tedavisi, tüm operasyon öncesi ve sonrası aşamalarıyla standart bir LASIK tedavisi ile aynıdır.

İ-Lasik tedavisinden sonra +/- 0,50’nin altındaki sonuçlar başarılı olarak kabul edilir ve hastanın gözlük takmasına artık gerek kalmaz.

İ-Lasik için uygun muyum?

18 yaşını doldurmuş ve göz reçetesi değişikliği yaşamamış olanlar i-Lasik adayıdır. Ancak emin olmak için doktorunuz tarafından tam bir muayene yaptırıp yaptırıp yaptıramayacağınızı kontrol etmeniz önerilir.

Bir göz lazer tedavisi için korneanın kalınlığını, eğrisini ve biyomekanik gücünü değerlendirmek ve keratokonus, katarakt veya kuru göz gibi ek görme bozuklukları olup olmadığını incelemek önemlidir. Ayrıca ameliyata engel olabilecek şaşılık veya retinada herhangi bir hasar olup olmadığını görmek çok önemlidir.
İ-Lasik tedavisi yapabilmek için görme keskinliği sayıları Miyopi için +10,0, Astigmatizm için +6,0 ve Hipermetropi için -6,0’ın altında olmalıdır.

Kimler i-Lasik tedavisi yaptıramaz?

  • Keratokonus, korneal distrofi (genellikle korneada anormal materyalin biriktiği genetik bozukluk) vb. Gibi kornea bozuklukları olanlar
  • Yeterli kornea dokusu kalınlığına sahip olmayanlar
  • Göz kuruluğu gelişmiş olanlar
  • Glokomu olanlar

İ-Lasik tedavisinden önce ve sonra

İşlemden önce hasta makyaj yapmamalıdır.

Topikal anestezi (analjezik göz damlası) altında yapıldığı için hasta işlem öncesi ve sonrasında yemek yiyebilir.

İşlemden 2 hafta önce sert kontakt lens, 1 hafta önce yumuşak lens kullanmayı bırakmanız önerilir. Gözlerde genel bir rahatsızlık varsa önceden doktor bilgilendirilmelidir.
İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. İşlem sonrası yanma, sulanma, ağrı ve bulanık görme hissi normaldir. Tarafımızdan reçete edilecek koruyucu gözlük ve göz damlalarını kullanmalısınız. İşlemden sonraki gün bir check-up yapacağız ve ardından eve dönebileceksiniz.