+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Genital Estetik

Vajinal Ameliyatlar

Cinsel organlar, kadınların görünümüne ve rahatlığına en çok önem verdiği vücut parçalarından biridir. Estetik açıdan tatmin edici genital bölge, kadınları cinsel ilişkide daha rahat ve özgüvenli hale getirir.

Cinsel organlardaki şekil bozuklukları sadece istenmeyen bir görünüme neden olmakla kalmaz, aynı zamanda kadınları mutsuz, utangaç ve cinsel açıdan yetersiz kılar.

Labioplasti (Labium estetiği – büyük veya küçük vajinal labialar)

Labioplasti, son yıllarda vajina estetiği ameliyatları arasında en çok tercih edilen ameliyat olmuştur. “Labium” olarak adlandırılan dış vajina dudakları, görülen dış vajinayı oluşturan vajinanın ana parçalarıdır. Zamanla yaşlanmaya veya genetik kodlamaya veya cilt tipine bağlı sarkmalar olabilir. Bu durum estetik açıdan çekici olmayan bir görünüme ve bikini altında fark edilir vajinal form veya cinsel ilişki sırasında zorluklar gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

Dış vajina dudakları yağ dokularından oluşur. Yaşlanma veya kilo kaybı ile bu dış dudaklardaki yağ dokusu kaybolmaya başlar ve vajinal dudaklarda sarkık bir görünüme neden olur. Bu sorun sadece estetik sorunlara neden olmaz. Dış dudaklar sarktığında iç dudaklar daha görünür hale gelir ve dış dudaklar iç vajinayı dış etkenlerden koruma işlevini kaybetmeye başlar. Çözüm olarak hastadan fazla vücut yağının alınması ve vajina dış dudaklarına enjekte edilmesinden oluşan yağ transferi oldukça güvenilirdir.

İç vajinal dudakların temel işlevi vajinayı dış etkenlerden korumaktır. Genellikle dış dudakların altında kalır ve dışarıdan görünmez. Ancak doğum yaptıktan sonra iç dudaklar büyüyebilir ve sarkabilir. Böylece dışarıdan belli olur. Mayo ve tayt gibi dar giysiler giyildiğinde oluşan görsel rahatsızlığın yanı sıra tahriş sonucu kanama ve enfeksiyon gibi sorunlara da neden olur. Çözümü labioplasti ameliyatı yani cerrahi yöntemle iç dudakları kısaltmaktır.

Vajinoplasti (Vajina Estetiği – Vajina Daraltma İşlemi)

“Vajinal Daraltma” olarak da bilinen vajinoplasti, cerrahi olarak veya lazerle yapılabilir. Lazer vajinoplasti, uygulanması hızlı bir işlemdir. Zamanla yaşlanmaya veya doğum yapmaya bağlı genişlemeler sıklıkla görülür. Bu tür deformiteler hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel ilişki zevkinin azalmasına veya kaybolmasına neden olabilir. Cerrahi müdahale yardımı ile gevşeyen doku sıkılaştırılır ve çevre dokular gençleşir.

Son zamanlarda lazerle vajina daraltma çok kısa ve kolay bir yöntemle klinik ortamda anestezi gerektirmeden yapılmaktadır. Bu amaçla geliştirilen aletler sayesinde, lazer sonrası radyofrekans dalgalarının kullanılması şartıyla vajina daraltma operasyonları daha etkin ve başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Mons pubis (Üst Vajina) Küçültme

“Mons pubis”, kasıkların üst bölgesindeki yüksek ve kapalı bir alanın adıdır.

Bikininin altında yağ kütlesi nedeniyle dışarıdan fark edildiğinde rahatsızlık yaratır. Zayıf kadınlarda bile bu bölge genetik nedenlerle daha kalın ve geniş olabilir. Bu azalmaya “Monsplasty” de denir.

Liposuction ile yapılır. Pubis üzerindeki fazla yağ dokusu alınır ve bölge düz bırakılır. Hızlı ve kolay bir işlemdir. Hastanın hastaneye yatırılmasına gerek yoktur ve hemen günlük hayatına dönebilir.

Vajinal Doğumda Yapılan Kesilerin Tedavisi

Vajinal doğum sırasında, doğumun başarılı olması için gerekirse kesilerden oluşan epizyotomi yapılabilir. Bu kesiler iyi dikilmediğinde veya vajinanın ciddi şekilde hasar görmesi durumunda genital bölgede istenmeyen görünüm kalabilir. Bu sorunları düzeltmek mümkündür. Lokal anestezi ile skar dokuları çıkarılır ve uygun bir şekilde deri dikilir. Bu şekilde cilt sıkılaşır ve yara dokusu kaybolur. Basit bir işlemdir ve hemen ardından hasta günlük hayatına dönebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı (Kızlık Zarı Cerrahisi)

Hastaların kişisel, sosyal ya da ailevi nedenlerle talep ettiği kızlık zarı dikimi de genital estetik müdahalelerden biridir.