+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

All on Four

Hepsi Dörtte

Diş implantları, hastanın değiştirilmesi gereken tamamen ölü dişe sahip olması durumunda diş ikamesi sağlamamıza izin veren tekniklerden biridir. Ancak hastanın hiç sağlıklı dişleri yoksa diş implantı tedavisi çok uzun süreceği ve maliyeti çok yüksek olacağı için en iyi seçenek değildir. Hepsi bir arada tedavi, sadece 4 ana implant ile bir bütün diş setini sağlamamıza olanak tanıyan ve gelişmiş cerrahi müdahalelere gerek kalmadan harika bir tekniktir. 4 veya 6 implant yerleştirilerek, implantlar onu sabit tuttuğu için bir bütün protez diş sorunsuz olarak kullanılabilir.

All on four yöntemi nasıl gerçekleştirilir?

Bu yöntemde titanyum diş implantları kullanılmaktadır. Geleneksel implant ile all-on-four tekniği arasındaki tek fark, normal diş implantı tedavisinde tam bir diş seti sağlamak için en az 8 veya 10 implant yerleştirmenin gerekli olmasıdır. Dörtte bir tedavide ise, protez diş setinin uygulanması için sadece 4 implant yeterlidir, bu da tedaviyi daha kolay, daha ekonomik ve daha kısa hale getirir.

Ağzın ön kısmına kemiğin güçlü olduğu yere 2 implant, arkaya 2 implant daha yerleştirilir. Öndekiler 90 derecelik açı ile yerleştirilirken arka yüzler 45 derecelik açı ile yerleştirilerek daha dayanıklı bir sonuç elde edilir.

Diş implantları uygulanmadan önce lokal anestezi altında kalan ölü dişler alınır. İmplantlar yerleştirildikten sonra ağza geçici bir protez yerleştirilir. Bundan sonra hasta kalıcı bir protez almak için 3 ay beklemelidir.

Dörtte bir işlemden sonra ne yapmalı?

Hasta, cerrahının reçete ettiği ilaçları almalı, diş hijyenine dikkat etmeli ve geçici protezle sert yiyecekler yememelidir. İmplantlar tam olarak adapte olduktan sonra hasta, normal yemek yemesine imkan verecek kalıcı bir proteze sahip olacaktır. Protezde herhangi bir hasar veya kırılma olursa hasta implantlara daha fazla zarar vermemek için derhal diş hekimine başvurmalıdır.

Hepsi bir arada dörtlü özelliğin avantajları nelerdir?

  • Hiç dişi olmayanlara tek seansta tam bir diş seti vermemizi sağlar.
  • Maksiller sinüs büyütme veya kemik dokusu ilavesi gibi ileri bir cerrahi müdahale gerektirmez.
  • Sınırlı sayıda diş implantı kullanıldığı ve ek cerrahi girişimlere gerek olmadığı için büyük bir fiyat avantajı yaratır.
  • Hastaya özel tasarlanmış doğal bir görünüm sağlar.
  • Geleneksel diş implantlarına göre bakımı ve temizliği daha kolaydır.
  • Hareketli diş protezi kullanamayanlar için iyi bir seçimdir.
  • Ağız ve diş etlerinde fazladan yer kaplamaz, bu nedenle uyum sağlaması daha kolaydır.
  • Fazla seans gerektirmediği için başka şehirden gelenler tarafından tercih edilebilir.