+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Kol Kaldırma

Kol Kaldırma

Kollardaki sarkma ve gevşek deri kadınları en büyük rahatsızlıklardan biridir. Bu sorun kolsuz giysilerde daha belirgindir. Düzenli spor yapmakla bile cilt bakımı ve kilo kontrolü yaşlanmayı durdurmak için yeterli değildir. Kollarındaki gevşek ve sarkık deriden çok hoşnut olmayan hastalar kol germe ameliyatı yaptırabilirler. Ameliyatın amacı sadece kolları inceltmek değil, daha sıkı ve daha genç görünmelerini sağlamaktır.

Kol Germe nasıl yapılır?

Yapılacak cerrahi tekniğe cerrah tarafından sarkan deri miktarı ve yağ dokusunun kalınlığı dikkate alınarak karar verilir. Kilo kaybına bağlı olarak sarkma meydana gelirse öncelikle liposuction uygulanır ve ardından cerrahi olarak fazla deri alınır. Bazen koltuk altına yakın cilt sarkmaları çok belirsizdir, bu durumda cerrah koltuk altından estetik olarak daha iyi olan küçük bir kesi yaparak operasyonu gerçekleştirebilir. Ancak çoğu durumda koltuk altından dirseğe doğru sarkma meydana gelir, bu nedenle iç kolda koltuk altından dirseğe doğru bir kesi yapılır ancak ameliyat sonrasında önden ve arkadan kolayca fark edilemez.

Kol Germe ameliyatından sonra

Genellikle genel anestezi veya sedasyon altında yapılır. Cerrah tarafından kesi dikilir ve hafif bir pansuman yapılır. Hasta tüm dikişler iyileştikten sonra 4. veya 5. gün ve 1 hafta sonra günlük yaşantısına dönebilir. Kol germe ameliyatından sonra hasta kollar için kompresyon korsesi giymek zorundadır. Bu nedenle tüm dikişler daha iyi iyileşir ve cilt daha kolay uyum sağlar. Hasta 6 ayda nihai sonuca ulaşabilir.