+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Laminate Veneerler

Laminate Veneerler

Hollywood gülüşü ve dental laminat olarak da bilinen laminate veneerler, diş estetiği tedavisidir. Dişlerin ön yüzüne ince kaplamalar konularak daha iyi bir görünüm amacı ile yapılır.

Laminate veneer çeşitleri nelerdir?

Laminate veneerler porselen veya kompozit olabilir. Porselen laminatlar laboratuvarda diş hekimi tarafından hazırlanır. Oysa kompozit laminate veneerler önceden yapılır ve doğrudan uygulanır. Kompozit veneer tedavisi bir günde tamamlanabilir, ancak porselen laminate veneer tedavisi laboratuar hazırlığı nedeniyle bir haftayı bulabilir.

Ürünü hazırlamak için hasta ağzının tüm ölçüleri ve hesaplamaları bir PC’ye aktarılır. Özel dikkat, profesyonellik gerektirir ve daha iyi sonuç verir. Bu nedenle porselen veneerlerin fiyatı genellikle kompozit olanlardan farklıdır.

Laminate veneerler, dental bonding (kompozit veneerler) tedavisi kadar başarılıdır. Laminate veneerler daha güçlü ve daha pürüzsüz bir malzemeye sahip olduğundan, muhtemelen yapışmadan daha uzun süre dayanırlar. Çoğu zaman hastalar önce fiyatı için kompozit veneer seçerler ve daha sonra uzun vadede laminate veneerler olarak değiştirmeye karar verirler.

Kimler laminate veneer yaptırabilir?

Dişlerinizin şeklinden veya görünümünden memnun değilseniz harika bir çözümdür. Özellikle dişleri çarpık, kırılmış, ayrılmış veya rengi bozulmuş kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Çok ince oldukları ve herhangi bir metal içermedikleri için görünüm açısından oldukça güvenilirdirler. Orijinal dişleriniz kadar doğal görünmelerini sağlayan şeffaflığa sahiptirler. Laminate veneerler herhangi bir anestezi veya kesi gerektirmez. Herhangi bir şekil değişikliği olmaksızın doğrudan dişlere yapıştırılırlar. Uzun süreli bir tedavi olduğu için özellikle ortodonti tedavisi yaptırmak istemeyenler tarafından tercih edilebilir.

Lumineers nedir? Nasıl yapılır?

Lumineers, ABD’de geliştirilen yeni bir diş tedavisi tekniğidir. Lumineers markasıyla üretilmiş olup, malzemesi sayesinde kısa sürede daha iyi ve daha doğal sonuç veren bir üründür. Lumineers, diğer tekniklerden farklı olarak, herhangi bir iğne, kesi veya diş küçültme gerektirmeyen minimal bir tedavidir. Basitçe dişlere tutturulurlar.

Ancak diş yapınız lüminerler için uygun değilse lümineri uygulamadan önce dişlerinizde küçük bir ayarlama veya yeniden şekillendirme mümkündür.

EMax Full-Porselen veneer nedir?

Emax aslında full porselen veneer yapan markanın adıdır. Sanal olarak tasarlamak için 3D tarayıcılar (cad-cam) kullanılarak tamamen porselenden yapılmıştır. Porselen toz haline getirilmez, önceden şekillendirilmiş kalıplarda bulunur, bu da onları diğer versiyonlara göre çok daha güçlü kılar. Herhangi bir metal bileşiği olmadığından doğal bir görünüm veren çok ince saclar halinde üretilebilirler.