+905425278634
Mecidiyeköy / Türkiye
Bizi takip edin
Şimdi Ara
+905425278634

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş rengi görünüşünüzde büyük rol oynar. Daha beyaz diş tonlarına sahip olmak için diş beyazlatma yaptırmak mümkündür. İki tür beyazlatma vardır: Daha hızlı sonuç veren ofis (klinik) beyazlatma ve dişlerinizi beyazlatmak için bir rejim uyguladığınız evde beyazlatma.

Ofis içi (klinik) beyazlatma nedir?

Diş hekiminiz tarafından yapılan beyazlatma tekniğidir. Sonuçlara daha hızlı ulaşmak isteyenler için daha iyi bir çözümdür. Diş hekimi dişlerinize beyazlatıcı jel sürüp UV ışığı veya lazer yardımı ile aktif hale getirir ve yaklaşık 1 saat sürer. Lazer tekniği olarak da adlandırılır.

Evde diş beyazlatma nedir?

Diş hekiminiz öncelikle dişlerinizin genel durumunu kontrol eder ve inceler ve “ölçekleme” adı verilen diş taşı ve plak temizleme işlemini gerçekleştirir. İçinde beyazlatma jeli bulunan bir beyazlatma kiti hazırlamak için dişleriniz ölçülür. Geceleri dişlerinizi fırçaladıktan sonra seti ağzınıza koyarsınız ve 6-8 saat kalması gerekir. Bu prosedür genellikle üst çenede başlar ve ardından alt çeneyi takip eder.

Hem ofiste hem de evde beyazlatmayı birleştirmek en iyi sonuçları sağlayabilir. Diş hekiminiz ikisini birleştirip birleştiremeyeceğinizi size bildirebilir.